موتورسیکلت سواران، ۲۱ درصد از مصدومان حوادث رانندگی شهرستان تیران در بهار امسال بودند

تیران و کرون

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان تیران در سه ماهه نخست امسال به مصدومانِ ۲۶۴ حادثه رانندگی امدادرسانی کردند که ۲۱ درصد از آنها موتورسیکلت سواران بودند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان تیران در سه ماهه گذشته امسال ۷۷۰ ماموریت را انجام دادند که از این تعداد، ۵۰۶ مورد، غیرتصادفی و ۲۶۴ مورد تصادفی بوده است.
وی با بیان اینکه ۲۰.۸ درصد از تصادفات این شهرستان مربوط به موتورسیکلت سواران بود، افزود: از مجموع حوادث رانندگی در این مدت، ۲۲۲ حادثه در جاده‌ها و ۴۲ مورد در نقاط شهری رخ داده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در مدت ذکر شده، ۹۸ بیمار قلبی و ۴۱ بیمار تنفسی از خدمات فوریت‌های پزشکی شهرستان تیران بهره‌مند شدند.
قاسمی خاطرنشان کرد: در مجموع ماموریت‌های انجام شده، ۵۴۲ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۲۴ نفر با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ این شهرستان به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند؛ ۱۲۵ نفر نیز برای انتقال به بیمارستان رضایت ندادند.
وی یادآور شد: پرسنل فوریت‌های پزشکی شهرستان تیران در بهار امسال، پوشش امداد- سلامت ایام نوروز ۹۶، مراسم رحلت امام (ره)، شب‌های قدر، راهپیمایی روز قدس و انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر را بر عهده داشتند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، جمعیت شهرستان تیران و کرون را بالغ بر ۷۵ هزار نفر عنوان کرد و گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان از ۲ پایگاه شهری و جاده‌ای، یک اتاق فرمان و ۱۴ نفر پرسنل برخوردار است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir