previous pauseresume next

نخستین واحد تخصصی اورژانس پیش بیمارستانی روانپزشکی به صورت آزمایشی در اصفهان راه اندازی شد

آمبولانس

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان از افتتاح نخستین واحد تخصصی اورژانس پیش بیمارستانی روانپزشکی به صورت آزمایشی در اصفهان با حضور وزیر بهداشت، خبر داد و گفت: این طرح در صورت موفق بودن، گسترش خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، غفور راستین اظهار کرد: تعدادی از امدادخواهان اورژانس پیش‌بیمارستانی، بیماران اعصاب و روان هستند که گاهی در منزل دچار حمله عصبی و تشدید علایم مانند پرخاشگری شده و خانواده او نیز برای انتقال وی به مرکز درمانی با مشکل مواجه می‌شوند لذا موضوع را به فوریت‌های پزشکی اطلاع داده و درخواست امدادرسانی می‌کنند.
وی افزود: در این مواقع، لازمه امدادرسانی، حضور پلیس در صحنه و برقراری امنیت در محیط است تا احتمال آسیب و خسارت برای پرسنل اورژانس و خودروی آمبولانس و تجهیزات آن به حداقل برسد و  پرسنل اورژانس بتوانند اقدامات درمانی لازم را برای بیمار و انتقال وی انجام دهند که این روند در اغلب موارد با مشکلاتی روبرو هست.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان تصریح کرد: بر همین اساس، طبق هماهنگی های به عمل آمده با گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی، مقرر شد، نخستین آمبولانس مخصوص اعزام بیماران اعصاب و روان با شرایطی ویژه به صورت آزمایشی در شهر اصفهان راه‌اندازی شود و چنانچه این طرح، موفق بود، نسبت به کشوری شدنِ طرح اقدام شود.
راستین خاطرنشان کرد: پس از مطالعات انجام شده، در گام نخست، یک خودروی آمبولانس با تجهیزات و ایمنی مخصوص طراحی شد تا خودرو و پرستار واحد امدادی بتوانند از امنیت برخوردار باشند.
وی افزود: بر اساس این طرح، پس از تماس با اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی و درخواست امدادرسانی به بیمار اعصاب و روان، پزشک اتاق فرمان، موضوع را با پزشک متخصص اعصاب و روان هماهنگ کرده و در صورت نیاز، دستور به اعزام واحد امدادی صادر می شود.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر این واحد تخصصی اورژانس روانپزشکی در بیمارستان خورشید اصفهان مستقر است و از ابتدای خردادماه به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: در این واحد امدادی، در هر ماموریت ۳ نفر پرسنل شامل ۲ نفر بادیگارد و یک پرستار روانپزشکی حضور خواهند داشت.

درباره اورژانس

رفاهی پرسنل

مدیریت امور رفاهی دانشگاه

              تفاهم با شرکت طلوع سفر یاد

             تفاهم با موسسه فرهنگی ورزشی علی بن ابیطالب(ع)

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- چهار راه نظر - ابتداي نظر شرقي- مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: ۸۱۷۳۶۷۵۳۷۱            تلفن:۳۶۲۷۳۲۳۳-۳۶۲۷۷۹۸۴                    نمابر: ۳۶۲۴۰۰۸۸                              تلفن گویا: ۳۶۲۸۴۹۹۹                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir