previous pauseresume next

نخستین واحد تخصصی اورژانس پیش بیمارستانی روانپزشکی به صورت آزمایشی در اصفهان راه اندازی شد

آمبولانس

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان از افتتاح نخستین واحد تخصصی اورژانس پیش بیمارستانی روانپزشکی به صورت آزمایشی در اصفهان با حضور وزیر بهداشت، خبر داد و گفت: این طرح در صورت موفق بودن، گسترش خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، غفور راستین اظهار کرد: تعدادی از امدادخواهان اورژانس پیش‌بیمارستانی، بیماران اعصاب و روان هستند که گاهی در منزل دچار حمله عصبی و تشدید علایم مانند پرخاشگری شده و خانواده او نیز برای انتقال وی به مرکز درمانی با مشکل مواجه می‌شوند لذا موضوع را به فوریت‌های پزشکی اطلاع داده و درخواست امدادرسانی می‌کنند.
وی افزود: در این مواقع، لازمه امدادرسانی، حضور پلیس در صحنه و برقراری امنیت در محیط است تا احتمال آسیب و خسارت برای پرسنل اورژانس و خودروی آمبولانس و تجهیزات آن به حداقل برسد و  پرسنل اورژانس بتوانند اقدامات درمانی لازم را برای بیمار و انتقال وی انجام دهند که این روند در اغلب موارد با مشکلاتی روبرو هست.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان تصریح کرد: بر همین اساس، طبق هماهنگی های به عمل آمده با گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی، مقرر شد، نخستین آمبولانس مخصوص اعزام بیماران اعصاب و روان با شرایطی ویژه به صورت آزمایشی در شهر اصفهان راه‌اندازی شود و چنانچه این طرح، موفق بود، نسبت به کشوری شدنِ طرح اقدام شود.
راستین خاطرنشان کرد: پس از مطالعات انجام شده، در گام نخست، یک خودروی آمبولانس با تجهیزات و ایمنی مخصوص طراحی شد تا خودرو و پرستار واحد امدادی بتوانند از امنیت برخوردار باشند.
وی افزود: بر اساس این طرح، پس از تماس با اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی و درخواست امدادرسانی به بیمار اعصاب و روان، پزشک اتاق فرمان، موضوع را با پزشک متخصص اعصاب و روان هماهنگ کرده و در صورت نیاز، دستور به اعزام واحد امدادی صادر می شود.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر این واحد تخصصی اورژانس روانپزشکی در بیمارستان خورشید اصفهان مستقر است و از ابتدای خردادماه به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: در این واحد امدادی، در هر ماموریت ۳ نفر پرسنل شامل ۲ نفر بادیگارد و یک پرستار روانپزشکی حضور خواهند داشت.

درباره اورژانس

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir