نظارت‌های نامحسوس فوریت‌های پزشکی اصفهان با استفاده از سناریوی بیمارنما انجام می‌شود

بیمار نما

مسئول واحد نظارت و ارزیابی فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه مستندسازی نظارت‌های نامحسوس بر عملکرد پرسنل در صحنه حادثه با محدودیت‌هایی مواجه است، گفت: در شیوه جدید نظارت نامحسوس، با اجرای سناریوی از قبل تدوین شده نسبت به استفاده از بیمارنمای توجیه شده در صحنه حادثه و مستندسازی نظارت اقدام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، عباس باقری اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۷۲۷ مورد بازدید نظارتی محسوس و نامحسوس در حوزه اورژانس پیش‌بیمارستانی انجام شده است.

وی افزود: ۲۵۵ مورد از این بازدیدها، نظارت بر آمادگی و استقرار واحدهای عملیاتی اورژانس پیش‌بیمارستانی در طرح امداد نوروزی امسال، ۲۰۵ مورد بازدید محسوس از پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی، ۱۷۸ نظارت محسوس برنحوه انتقال و تحویل بیمار به مراکز درمانی، ۴۸ مورد بازدید محسوس از مراکز فرماندهی عملیات شهرستان‌های استان (اتاق‌های فرمان)، ۲۳ بازدید نامحسوس در صحنه حادثه و ۱۸ بازدید نامحسوس شبانه از سرعت عمل و میزان آمادگی پرسنل برای شروع ماموریت بوده است.

مسئول واحد نظارت و ارزیابی فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ در این نظارت‌ها از جنبه های مختلف شامل آمبولانس، تجهیزات تخصصی، مهارت‌های علمی و تخصصی پرسنل و تجهیزات رفاهی و اداری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

باقری تاکید کرد: با توجه به اینکه مستندسازی نظارت نامحسوس بر عملکرد پرسنل در صحنه حادثه با محدودیت‌هایی مواجه بود، لذا تیم نظارتی در شیوه جدید نظارت نامحسوس، با اجرای سناریوی از قبل تدوین شده نسبت به استفاده از بیمارنمای توجیه شده در نظارت‌های نامحسوس در صحنه حادثه و مستندسازی آن اقدام کرد.

وی یادآور شد: تیم نظارتی فوریت‌های پزشکی از کارشناس ناظر، کارشناس تجهیزات پزشکی و کارشناس امور فنی آمبولانس‌ها تشکیل شده است.

 

.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir