نوزدهمین مانور زلزله و ایمنی در مدارس، با حضور فوریت‌های پزشکی در اصفهان برگزار شد

مانور نوزدهم

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: نوزدهمین مانور زلزله و ایمنی در مدارس، صبح امروز به صورت همزمان در مدارس سراسر کشور و استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: ساعت ۱۰ صبح امروز هشتم آذرماه به مناسبت روز زلزله و ایمنی در مدارس، زنگ زلزله برای نوزدهمین سال پیاپی در مدارس سراسر کشور و استان اصفهان به صدا درآمد.
وی افزود: این مانور در تمام مدارس کشور برگزار شد و در هر شهرستان در یک مدرسه به صورت نمادین با حضور نیروهای امدادی از جمله فوریت‌های پزشکی به اجرا درآمد.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: هدف از برگزاری مانور زلزله و ایمنی در مدارس، آموزش دانش‌آموزان در زمینه‌های پناه‌گیری در هنگام زلزله، خودامدادی، دیگر امدادی و تخلیه اضطراری ایمن است؛ همچنین در پی اجرای این مانور، به مباحث ایمنی مدارس اهمیت بیشتری داده شده و مشکلات مربوط به ایمنی مدارس با همکاری مسئولان مربوطه برطرف می‌شود.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: قبل از برگزاری مانور، مباحث امداد و نجات و فوریت‌های پزشکی به دانش‌آموزان شرکت‌کننده در مانور آموزش داده شد.
وی با بیان اینکه این مانور در شهر اصفهان به صورت نمادین در مدرسه دوره دوم دبیرستانِ دخترانه شالباف واقع در خیابان فلاطوری برگزار شد، گفت: فوریت‌های پزشکی شهر اصفهان با ظرفیت ۲۰ نیروی متخصص، ۳ دستگاه خودروی آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک خودروی پشتیبان در این مانور حاضر شد و مصدومان فرضی را پس از تریاژ ( اولویت بندی مصدومان) و درمان اضطراری به صورت نمادین به بیمارستان منتقل کرد.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir