previous pauseresume next

۳۰ درصد از ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ چادگان در سال گذشته، مربوط به حوادث رانندگی بود

چادگان

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان چادگان گفت: پرسنل اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان در سال گذشته به یک هزار و ۲۸۷ ماموریت اعزام شدند که ۳۰ درصد از این ماموریت‌ها مربوط به حوادث رانندگی بود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، حسن نظری اظهار کرد: سال گذشته در شهرستان چادگان یک هزار و ۲۸۷ ماموریت اورژانس ۱۱۵ انجام شد که از این تعداد، ۸۹۸ مورد غیرتصادفی و ۳۸۹ مورد تصادفی بود.
وی افزود: در مجموعِ ماموریت‌های غیرتصادفی، ۵۶۲ نفر پس از دریافت خدمات فوریت‌های پزشکی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۳۶۶ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند؛ در مجموع ماموریت‌های تصادفی نیز ۲۶۴ مورد منجر به بستری و ۱۱۸ مورد به صورت سرپایی درمان شدند.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان چادگان، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی را مربوط به بیماران قلبی و تنفسی عنوان و تصریح کرد: در این مدت، ۴۷ مادر باردار توسط واحدهای امدادی اورژانس ۱۱۵ چادگان به بیمارستان منتقل شدند.
نظری به وقوع ۴ حادثه ویژه در این شهرستان شامل ۳ مورد حادثه رانندگی و یک مورد مسمومیت غذایی در سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: پرسنل فوریت‌های پزشکی شهرستان چادگان در سال ۹۵ برای پوشش امداد- سلامت مراسم ملی و مذهبی، ۱۸۰ ساعت استقرار آمبولانس داشتند.
وی، جمعیت شهرستان چادگان را بالغ بر ۳۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: فوریت‌های پزشکی این شهرستان دارای دو پایگاه شهری و جاده‌ای و ۱۹ نفر پرسنل است که به صورت شبانه روزی به امدادرسانی به مصدومان و بیماران اورژانسی مشغول هستند.

درباره اورژانس

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir