یک چهارم ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ فریدون‌شهر در نیمه نخست امسال، حوادث رانندگی بود

فریدون شهر شش ماهه

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در نیمه نخست امسال، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدون‌شهر به ۶۵۳ ماموریت اعزام شدند که یک چهارم آنها مربوط به حوادث رانندگی بود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۶۵۳ ماموریت فوریت‌های پزشکی در شهرستان فریدون‌شهر انجام شد که از این تعداد، ۴۹۴ مورد غیرتصادفی و ۱۵۹ مورد تصادفی بوده است.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌‌های غیرتصادفی در این مدت، ۲۰۱ مورد در مناطق شهری و ۲۹۳ مورد جاده‌ای بود که در این ماموریت‌ها ۴۳۱ نفر پس از دریافت خدمات درمانی اورژانس پیش‌بیمارستانی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند و ۳۶ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ درمان شدند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: از مجموع ماموریت‌های تصادفی نیز ۶۷ مورد شهری و ۹۲ مورد جاده‌ای بود که در این ماموریت‌ها ۲۱۳ نفر در بیمارستان بستری و ۱۴ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه توسط واحدهای امدادی فوریت‌های پزشکی درمان شدند.
قاسمی با اشاره به اینکه بیشترین موارد حوادث رانندگی در این مدت در شهرستان فریدون‌شهر مربوط به تصادفات موتورسیکلت‌ بوده است، خاطرنشان کرد: در ماموریت‌های غیرتصادفی نیز بیشترین موارد با ۱۱۳ مورد مربوط به بیماران قلبی، ۷۴ تنفسی و ۵۶ مورد سکته مغزی بوده است.
وی با بیان اینکه در این مدت ۶۴ بیمار توسط واحدهای امدادی اورژانس ۱۱۵ بین مراکز بهداشتی - درمانی منتقل شدند، گفت: در ۶ ماهه نخست امسال در این شهرستان ۳ حادثه ویژه اورژانسی رخ داد که مسمومیت ۴ نفر با منوکسیدکربن در روز ۱۳ فروردین، یک مورد زایمان مادر باردار در محوطه شهرداری و وقوع حادثه واژگونی مینی‌بوس با ۱۲ مصدوم را شامل می‌شود.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدون‌شهر در ۶ ماهه سال جاری، پوشش امداد- سلامت ایام نوروز ۹۶، انتخابات ریاست جمهوری، مراسم نیمه شعبان، امداد تابستانی، نماز عید سعید فطر و مراسم پیاده‌روی خانوادگی را بر عهده داشتند.
گفتنی است، شهرستان فریدون‌شهر ۵۲ هزار نفر جمعیت دارد و فوریت‌های پزشکی این شهرستان با ظرفیت ۲ پایگاه امدادی و ۱۴ نفر نیروی انسانی متخصص به صورت ۲۴ ساعته و رایگان در حال ارائه خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به مصدومان و بیماران اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir