آموزش، راهکار کاهش حوادث چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان از اجرای طرح آموزش و آگاهسازی همگانی در جامعه برای کاهش حوادث چهارشنبه سوری امسال با تلاش اورژانس پیش بیمارستانی در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: هر ساله متاسفانه همزمان با شب چهارشنبه پایان سال، حوادث و مصدومیت های ناخواسته ای رخ می دهد که در برخی موارد منجر به نقص عضو و یا حتی فوت مصدوم خواهد شد.

وی افزود: به همین دلیل فوریتهای پزشکی کشور هر سال تلاش می کند با آموزش به مردم، آمار این حوادث را به حداقل ممکن برساند.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: امسال نیز فوریتهای پزشکی کشور با هدف کاهش حوادث چهارشنبه سوری و مصدومیت ها در این شب، طرح سراسری آموزش درخصوص موارد پیشگیری، نحوه برخورد با سوختگی، فرو رفتن جسم نافذ در اندام ها، شکستگی ها و کنترل شوک و خونریزی را از اوایل دی ماه به منظور اطلاع رسانی به مردم درباره حوادث چهارشنبه پایان سال آغاز کرد.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: در استان اصفهان نیز این طرح از سوم دی ماه همزمان با ابلاغ فوریتهای پزشکی کشور به استان ها، آغاز به کار کرد و تاکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از گروه هدف شامل دانش آموزان، نیروهای امدادی و کارکنان ادارات تحت آموزش چهره به چهره قرار گرفتند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه در بیشتر موارد حوادث چهارشنبه سوری برای گروه سنی جوانان و نوجوانان رخ می دهد لذا اولویت ما بر آموزش دانش آموزان مدارس قرار دارد.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان گفت: در این طرح، بسته های آموزشی در بین دانش آموزان توزیع می شود و از طریق پخش ویدئو، جزوات و فایل های آموزشی در فضای مجازی اطلاع رسانی صورت می گیرد.

وی اظهار کرد: در شب چهارشنبه پایان سال گذشته، ۶ نفر در استان اصفهان مصدوم شدند که ۴ نفر از آنها پس از دریافت خدمات فوریتهای پزشکی به بیمارستان منتقل و ۲ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

 

انتهای پیام/

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir