previous pauseresume next

۱۹۸ بیمار قلبی در سه ماهه نخست امسال از خدمات فوریت‌های پزشکی فلاورجان بهره‌مند شدند

قلبی مصدوم

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در بهار امسال، ۱۹۸ بیمار قلبی از خدمات فوریت‌های پزشکی شهرستان فلاورجان بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان فلاورجان، یک هزار و ۹۳۰ ماموریت را انجام دادند که از این تعداد، یک هزار و ۱۸۷ مورد غیرتصادفی و ۷۴۳ مورد تصادفی بوده است.
وی افزود: در این مدت، در مجموع حوادث رانندگی ۶۴۰ نفر پس از دریافت خدمات درمانی اولیه توسط واحدهای امدادی فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل و ۴۲ نفر به صورت سرپایی درمان شدند؛ در مجموع ماموریت‌های غیرتصادفی نیز ۹۰۴ نفر بستری و ۱۷۴ نفر با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ به صورت سرپایی در محل حادثه، تحت مداوا قرار گرفتند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در بهار امسال، ۱۹۸ بیمار قلبی، ۸۶ تنفسی، ۸۴ بیمار داخلی اعصاب، ۶۲ مصدوم ناشی از سقوط، ۳۴ مورد مسمومیت، ۱۸ نفر با مشکل زنان و ۳ مورد سوختگی از خدمات فوریت‌های پزشکی شهرستان فلاورجان بهره‌مند شدند.
قاسمی خاطرنشان کرد: در مدت ذکر شده ۱۰ هزار و ۹۴۸ تماس با اتاق فرمان ۱۱۵ برقرار شد که ۲ هزار و ۶۴۲ مورد از آنها بدون پاسخ بود.
وی با اشاره به وقوع سه حادثه ویژه اورژانسی در این شهرستان، یادآور شد: در سه ماهه نخست امسال، ۳ مورد احیای موفق و یک مورد کمک به مادر باردار در زایمان در کارنامه فوریت‌های پزشکی فلاورجان به ثبت رسید.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان فلاورجان با برخوداری از یک اتاق فرمان، ۳۱ نفر پرسنل، ۳ آمبولانس فعال و یک رزرو به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات رایگان به بیماران و مصدومان اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir