آموزش فوریت‌های پزشکی به ۲ هزار نفر در برنامه "۹ شب، نُهِ شب"

آموزش عمومی

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان در برنامه "۹ شب، نُهِ شب" که به همت اداره توسعه سلامت شهروندی برگزار شده بود، ۲ هزار نفر را با مهارت‌های کمک‌های اولیه آشنا کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: از تاریخ ۱۹ تا ۲۷ اردیبهشت ماه جاری برنامه‌ای با عنوان "۹ شب، نُهِ شب" با تلاش اداره توسعه سلامت شهروندی در باغ غدیر اصفهان برگزار شد که در این برنامه تعدادی غرفه سلامت برپا شده بود.
وی افزود: اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان نیز به عنوان یکی از مدعوین این برنامه به صورت فعال ضمن استقرار یک واحد امدادی در محل برنامه، از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه تا ۲۳ هر شب حضور داشت و ۲ هزار نفر را با مهارت‌های کمک‌های اولیه شامل بازکردن راه هوایی در خفگی‌ها و احیای قلبی ریوی آشنا کرد.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با اشاره به اینکه ۲ نفر از پرسنل اورژانس، آموزش مردم را بر عهده داشتند، تصریح کرد: در غرفه اورژانس، کتاب " راهنمای سریع اورژانس و مواجهه با حوادث" معرفی شد.
دکتر راستین با بیان اینکه این کتاب با همکاری اورژانس و انتشارات آفرنگ منتشر شده است، خاطرنشان کرد: این کتابِ بسیار کاربردی، به صورت گام به گام و با تصاویر رنگی، نحوه برخورد با موارد شایعِ بیماری‌ها و حوادث را آموزش می‌دهد.
وی ادامه داد: اخیرا مباحثی در رابطه با مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه شامل سیل و زلزله به محتوای کتاب اضافه و پروتکل‌های برخورد با ایست قلبی تنفسی به روزرسانی شده است.

 

 

 

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir