۲۹۵ نفر از پرسنل فوریت‌های پزشکی استان اصفهان به کرونا مبتلا شدند.

ابتلای پرسنل اورژانس به کرونا

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: پرسنل اورژانس ۱۱۵ استان اصفهان از اسفندماه سال گذشته تا پایان آذرماه امسال با حضور در ۱۷ هزار و ۲۳ ماموریت مربوط به بیماران مشکوک به کرونا یک هزار و ۱۸۵ بیمار را از مراکز درمانی و ۱۵ هزار و ۸۳۸ بیمار را از محل زندگی آنان به بیمارستان های سطح استان منتقل کردند.

وی افزود: بر اساس آمار اتوماسیون عملیاتی اورژانس ۱۱۵ استان، فوریت‌های پزشکی اصفهان روزانه به طور میانگین ۳۸ ماموریت مربوط به کرونا را انجام داده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، تعداد تماس‌های امدادخواهی با ۱۱۵ کل استان از اسفندماه سال گذشته تا پایان آبان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۷ درصدی روبرو بوده است.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: در مدت ذکر شده ۲۹۵ نفر از پرسنل فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در جریان خدمت‌رسانی به شهروندان مبتلا به کرونا، خود نیز گرفتار این ویروس شدند.
وی گفت: از مجموع امدادرسانی‌های انجام شده به بیماران کرونایی ۶۰ درصد از مبتلایان مرد و ۴۰ درصد زن بودند.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان افزود: ۸۲ درصد از بیماران کرونایی منتقل شده به بیمارستان توسط واحدهای امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان افراد بالای ۴۰ سال بودند.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir