۳۴ درصد از ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی دهاقان در سه ماهه امسال، حوادث رانندگی بود

تصادف

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در سه ماهه امسال، ۳۵۴ ماموریت فوریت‌های پزشکی در شهرستان دهاقان انجام شد که ۳۴ درصد از آنها مربوط به حوادث رانندگی بود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، فوریت‌های پزشکی شهرستان دهاقان، ۳۵۴ ماموریت شامل ۲۴۶ ماموریت غیرتصادفی و ۱۱۸ ماموریت تصادفی را انجام داد که از مجموع آنها، ۱۵۳ مورد جاده‌ای و ۲۱۱ مورد شهری بوده است.
وی با بیان اینکه در این مدت، بیشترین حوادث رانندگی در این شهرستان، مربوط به موتورسیکلت‌سواران بود، افزود: در سه ماهه امسال، در مجموع ماموریت‌های تصادفی فوریت‌های پزشکی دهاقان، ۸۸ نفر پس از دریافت خدمات درمانی اورژانس پیش‌بیمارستانی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند و ۳۰ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند. در ماموریت‌های غیرتصادفی نیز ۱۵۸ نفر بستری و ۱۵ نفر به صورت سرپایی توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی تحت درمان قرار گرفتند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در این مدت، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی در شهرستان دهاقان با ۴۲ مورد مربوط به بیماران قلبی، ۲۶ مورد سکته مغزی و ۱۶ مورد تنفسی بوده است.
قاسمی با اشاره به انتقال ۲۵ بیمار از مراکز بهداشتی به سایر بیمارستان‌ها توسط آمبولانس‌های فوریت‌های پزشکی دهاقان، گفت: پرسنل اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان در سه ماهه امسال، پوشش امداد- سلامت طرح نوروزی، انتخابات و مراسم نیمه شعبان را بر عهده داشتند.
وی، جمعیت شهرستان دهاقان را بالغ بر ۳۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از ۳ پایگاه و ۱۶ نیروی متخصص به صورت شبانه روزی و رایگان در حال ارائه خدمات اورژانسی به بیماران و مصدومان است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir