المپیاد علمی مهارتی فوریت های پزشکی قطب مرکزی کشور برگزار شد

المپیاد

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: برگزاری آزمون های المپیاد علمی مهارتی فوریت های پزشکی قطب مرکزی کشور، روز گذشته در اصفهان پایان یافت و ۱۰ نفر برتر در این المپیاد معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: المپیاد علمی مهارتی فوریت های پزشکی قطب مرکزی کشور ویژه پرسنل عملیاتی فوریت های پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، یزد، کاشان و شهرکرد در مرداد ماه امسال در دو مرحله علمی و مهارتی برگزار شد.

وی با بیان اینکه سازمان اورژانس کشور هر ساله این المپیاد را برگزار می کند، افزود: هدف از برگزاری این المپیاد ارتقای سطح آمادگی پرسنل اورژانس برای انجام مراقبت های درمانی، ایجاد فضای سالم رقابتی و ایجاد انگیزه برای کسب دانش و مهارت است.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان با اشاره به اینکه سهمیه قطب مرکزی کشور ۱۰ نفر تعیین شده بود، تصریح کرد: آزمون علمی این المپیاد در روزهای ۶ و ۷ مرداد ماه جاری به صورت هماهنگ و همزمان در ۴ دانشگاه علوم پزشکی قطب برگزار و نفرات برتر برای حضور در مرحله دوم دعوت شدند.

دکتر راستین ادامه داد: آزمون مهارتی نیز در تاریخ ۱۹ مرداد ماه به صورت متمرکز در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار و ۱۰ نفر برتر برای شرکت در المپیاد سطح کشوری معرفی شدند.

وی با بیان اینکه آزمون علمی به صورت سوالات ۴ گزینه ای برای سنجش دانش شرکت کنندگان طراحی شده بود، خاطرنشان کرد: مرحله مهارتی المپیاد در سه شاخه شامل مهارت بالینی برای ارزیابی مهارت های احیای قلبی ریوی، مدیریت راه هوایی، مراقبت از بیمار ترومایی و ارزیابی بیمار، شاخه مهارت رانندگی با آمبولانس برای سنجش میزان مهارت پرسنل در رانندگی با خودروی آمبولانس، موتورلانس و سطح اطلاعات فنی خودرو، و شاخه آمادگی جسمانی به‌صورت تست‌ویژه ورزشی برای سنجش میزان چابکی، سرعت عمل و قوای جسمانی شرکت کنندگان برگزار شد.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: در پایان المپیاد، ۱۰ نفر برتر معرفی و از آنها تقدیر شد.

گفتنی است، این المپیاد در مرداد ماه امسال در تمامی قطب های ۹ گانه سازمان اورژانس کشور برگزار شد.

 

 

 

 

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir