امدادرسانی به مصدومان بیش از ۷ هزار حادثه رانندگی در اصفهان

امار

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: در تیرماه امسال پرسنل اورژا‌نس پیش بیمارستانی اصفهان به ۷ هزار و ۲۸۲ حادثه رانندگی اعزام شدند و به مصدومان این حوادث امدادرسانی کردند.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: در چهارمین ماه از سال جاری ۲۴ هزار و ۶۱۸ ماموریت اورژانسی در فوریت های پزشکی استان اصفهان انجام شد که ۱۷ هزار و ۳۳۶ مورد از آنها غیرتصادفی و ۷ هزار و ۲۸۲ مورد تصادفی بود.

وی تعداد کل تماس های امدادخواهی در این ماه را ۹۵ هزار و ۶۷۹ تماس عنوان کرد و افزود: در مجموع عملیات های انجام شده ۱۶ هزار و ۷۰۰ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات درمانی فوریت های پزشکی، توسط آمبولانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شدند که ۱۳ هزار و ۴۷۵ نفر از آنها مربوط به حوادث شهری و ۳ هزار و ۲۲۵ نفر حوادث جاده ای بودند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان به درمان سرپایی ۴ هزار و ۲۲ بیمار و مصدوم توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ اشاره و تصریح کرد: در تیرماه امسال ۵ ماموریت امداد هوایی نیز در سطح استان انجام شد.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان در نخستین ماه از تابستان امسال ۲۶ عملیات احیای موفق و یک مورد کمک به مادر باردار در زایمان را به نام خود ثبت کردند.

وی به وقوع ۷۳ حادثه ویژه اورژانسی در این مدت هم اشاره کرد و گفت: در تیرماه امسال پرسنل فوریت های پزشکی به ۲ هزار و ۱۰۴ بیمار قلبی، ۷۸۰ بیمار تنفسی، ۶۸۸ مصدوم ناشی از سقوط، ۵۷ بیمار با مشکل زنان و ۲۲ غریق امدادرسانی کردند.

 

انتهای خبر/

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir