previous pauseresume next

۳۶۳ بیمار قلبی در سه ماهه امسال از خدمات فوریت‌های پزشکی شاهین‌شهر بهره‌مند شدند

قلبی

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در سه ماهه نخست امسال، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان شاهین‌شهر و میمه به ۲ هزار و ۳۹۹ ماموریت غیرتصادفی اعزام شدند که ۳۶۳ مورد از آنها، مربوط به بیماران قلبی بود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری در شهرستان شاهین شهر و میمه، ۳ هزار و ۳۳۷ ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی شامل ۲ هزار و ۳۹۹ ماموریت غیرتصادفی و ۹۳۸ تصادفی انجام شد.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های غیرتصادفی در این مدت، ۲ هزار و ۱۶۹ مورد شهری و ۲۳۶ مورد جاده‌ای و از مجموع ماموریت‌های تصادفی، ۳۸۲ شهری و ۵۵۰ مورد جاده‌ای بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در سه ماهه امسال، بیشترین موارد امدادخواهی در ماموریت‌های غیرتصادفی با یک هزار و ۲۵۷ مورد مربوط به مشکلات تنش عصبی، تشنج و کاهش سطح هوشیاری و ۳۶۳ مورد بیماری‌های قلبی بوده است.
قاسمی خاطرنشان کرد: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان شاهین شهر و میمه در این مدت، تعداد ۲ مورد احیای موفق و یک مورد کمک به زن باردار در زایمان را به نام خود ثبت کردند.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در سه ماهه امسال در این شهرستان، ۲ هزار و ۵۳۸ نفر پس از دریافت خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۱۴۷ نفر با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ در محل حادثه به صورت سرپایی درمان شدند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به پوشش امداد-سلامت طرح امداد نوروزی ۹۶ و مراسم سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در شهرستان شاهین‌شهر اشاره کرد و گفت: این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۱۹۰ هزار نفر از یک اتاق فرمان ۱۱۵، ۴ پایگاه فوریت‌های پزشکی شهری، ۵ جاده‌ای و ۵۴ نفر پرسنل اورژانس پیش‌بیمارستانی برخوردار است.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir