پوشش سلامت عزاداران تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) در استان اصفهان

محرم

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان، امداد- سلامت مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) را در سراسر استان پوشش می‌دهد.

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورای اباعبدالله الحسین (ع) تمامی واحدهای اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان و اتاق‌های فرمان و مراکز فرماندهی عملیات به صورت ویژه آماده‌باش هستند.

وی افزود: در این روزها، پایگاه‌های جاده‌ای از ساعت ۹ تا ۱۲ و از ساعت ۱۸ تا ۲۱ با چراغ گردان روشن در حاشیه جاده‌ها مستقر می‌شوند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: پایگاه‌های شهری نیز در مسیرهای دسته‌های عزاداری و محل تجمع عزاداران مانند گلزارهای شهدا و امامزاده‌ها مستقر می‌شوند تا امکان دسترسی برای امدادرسانی به بیماران و مصدومان به راحتی فراهم باشد.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: در این ۲ روز در میدان امام (ره) شهر اصفهان یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۲ دستگاه خودروی آمبولانس همراه با ۸ نفر پرسنل و در امام‌زاده زینبیه، شاه‌کرم و سید محمد خمینی‌شهر هر کدام یک دستگاه آمبولانس با ۲ نفر پرسنل به صورت ویژه مستقر می‌شوند.

وی تاکید کرد: در مسیر تردد عزاداران نیز هرکجا به استقرار واحد امدادی نیاز داشته باشد، به سرعت اقدامات لازم انجام می‌شود.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در برخی شهرستان‌ها نیز اورژانس‌های موتوری به صورت آماده‌باش قرار دارند.

دکتر راستین اظهار کرد: همچنین تمامی اورژانس‌های بیمارستان‌ها به خصوص بیمارستان شهید اشرفی و ۹ دی خمینی‌شهر در این ۲ روز به صورت ویژه آماده‌باش هستند.

 

انتهای خبر/

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir