۳۹۱ موتورسوارِ مصدوم در نیمه نخست امسال از خدمات اورژانس ۱۱۵ شهرضا بهره‌مند شدند

موتور

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، از مجموع مصدومان حوادث ترافیکی شهرستان شهرضا، ۳۹۱ موتورسوار از خدمات فوریت‌های پزشکی بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در نیمه نخست امسال ۴ هزار و ۲۰ ماموریت فوریت‌های پزشکی در شهرستان شهرضا انجام شد که ۳ هزار و ۱۶۱ مورد از آنها در مناطق شهری و ۸۵۹ مورد جاده‌ای بوده است.
وی با بیان اینکه در این مدت، کل تماس‌های ورودی به اتاق فرمان ۱۱۵ شهرضا ۴۲ هزار تماس بود، افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده، یک هزار و ۴۲۰ مورد ترافیکی و ۲ هزار و ۶۰۰ مورد غیرترافیکی بود.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در این مدت، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی با ۶۸۵ مورد مربوط به بیماری‌های قلبی و پس از آن ۳۴۴ مورد حوادث و ۳۱۸ مورد سقوط بوده است.
قاسمی خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال، از مجموع مصدومان حوادث ترافیکی این شهرستان، ۵۱۴ سرنشین وسیله نقلیه، ۳۶۶ راننده، ۳۹۱ موتورسوار و ۱۴۹ عابر از خدمات فوریت‌های پزشکی بهره‌مند شدند.
وی با اشاره به انتقال ۳۲ مادر باردار به بیمارستان توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵، افزود: در مدت ذکر شده، پرسنل فوریت‌های پزشکی شهرضا ۲۳ ماموریت احیای موفق را انجام دادند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به برگزاری ۲ هزار و ۸۰ نفر ساعت آموزش طرح بها برای گروه‌های هدف شهرستان شهرضا اشاره کرد و گفت: در ۶ ماهه امسال، شهرستان شهرضا ۱۶ حادثه ویژه ترافیکی با ۱۱۰ نفر مصدوم  و ۲۳ حادثه ویژه غیرترافیکی با ۳۶ مصدوم را شاهد بود.
قاسمی یادآور شد: در این مدت، میانگین مدت زمان رسیدن واحد امدادی اورژانس ۱۱۵ به صحنه حادثه در شهرضا برای ماموریت‌های شهری ۶.۳ دقیقه و جاده‌ای ۷.۸ دقیقه به ثبت رسید.
وی با بیان اینکه شهرستان شهرضا با جمعیتی معادل ۱۴۳ هزار و ۴۶۱ نفر و مساحت ۳ هزار و ۹۸۴ کیلومتر مربع در ۷۰ کیلومتری جنوب غربی اصفهان واقع شده ‌است، افزود: این شهرستان ۴۳ هزار و ۶۴۳ خانوار شامل ۳۸ هزار و ۹۰۶ خانوار شهری و ۴ هزار و ۵۳۷ خانوار روستایی را در خود جای داده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان شهرضا با ظرفیت ۶ پایگاه، یک اتاق فرمان و ۲۸ نفر کارشناس پرستاری، بی هوشی و فوریت‌های پزشکی به صورت ۲۴ ساعته و رایگان در حال ارائه خدمات به بیماران و مصدومان است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir