۴۸ درصد تماس‌های ورودی به اتاق فرمان ۱۱۵ نطنز، غیر اورژانسی بودند

نطنز

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در بهار امسال، ۷ هزار و ۲۳ تماس با اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی شهرستان نطنز برقرار شد که ۴۸ درصد از این تماس‌ها، بدون پاسخ یا مزاحمت بودند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، تعداد ۷ هزار و ۲۳ تماس با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان نطنز برقرار شد که از این تعداد، ۳ هزار و ۳۷۵ تماس، بدون پاسخ یا مزاحمت بوده است.
وی افزود: در این مدت، ۸۴۳ ماموریت فوریت‌های پزشکی شامل ۵۴۸ ماموریت شهری و ۲۷۵ جاده‌ای در این شهرستان انجام شد که در مجموع این ماموریت‌ها، ۶۸۵ نفر پس از دریافت خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی، به بیمارستان منتقل و ۴۰۹ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در سه ماهه امسال در شهرستان نطنز، ۲۹۳ مورد تصادفی شامل ۱۳۳ شهری و ۱۶۰ جاده‌ای و ۵۳۰ مورد غیرتصادفی شامل ۴۱۵ شهری و ۱۱۵ جاده‌ای بودند.
قاسمی خاطرنشان کرد: در این مدت، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی در نطنز، با ۹۵ مورد مربوط به بیماران قلبی، ۴۷ تنفسی، ۲۹ مورد مسمومیت، ۲۹ مورد سقوط و ۲۷ مورد مصدومان ناشی از حوادث کار بوده است.
وی به وقوع ۶ حادثه ویژه اورژانسی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان نطنز در شمال اصفهان و ۱۴۰ کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد که در مرکز فلات ایران و دارای جاذبه های گردشگری، توریستی و زیارتی و محل گذر آزادراه کاشان - نطنز - اصفهان و ترانزیت تهران - جنوب و راه آهن تهران جنوب و تهران - اصفهان است و حدود ۳۰۰ کیلومتر حوادث جاده ای را پوشش می‌دهد.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با بیان اینکه این شهرستان ۵۴ شهر و روستا و جمعیتی بالغ بر ۴۲ هزار نفر را در خود جای داده است، افزود: فوریت‌های پزشکی شهرستان نطنز با برخورداری از ۴ پایگاه شهری و جاده‌ای، ۴ آمبولانس فعال و ۲ آمبولانس رزرو و تعداد ۳۰ نفر پرسنل به صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات به بیماران و مصدومان اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir