previous pauseresume next

۵ ماموریت زایمان موفق توسط تکنسین‌های ۱۱۵ اردستان در سه ماهه امسال انجام شد

اردستان

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در سه ماهه نخست امسال، تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان اردستان، یک ماموریتِ احیای موفق و ۵ مورد کمک به زایمانِ زن باردار را به نام خود ثبت کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان اردستان در سه ماهه نخست امسال به ۸۰۳ ماموریت شامل ۶۸۶ ماموریت شهری و ۱۱۷ جاده‌ای اعزام شدند.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، ۶۰۲ مورد غیرتصادفی شامل ۵۸۶ شهری و ۱۶ جاده‌ای و ۲۰۱ مورد تصادفی شامل ۱۰۰ شهری و ۱۰۱ جاده‌ای بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در بهار امسال، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی در شهرستان اردستان با ۱۵۸ مورد مربوط به بیماری‌های قلبی، ۶۱ مورد تنفسی، ۳۴ مورد سقوط و ۲۶ مورد مسمومیت بوده است.
قاسمی خاطرنشان کرد: در این مدت، ۶۶۵ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات درمانی اورژانس پیش‌بیمارستانی برای بستری به بیمارستان منتقل و ۱۲۵ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
وی اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اردستان در سه ماهه امسال موفق شدند یک مورد احیای موفق و ۵ زایمان را به نام خود ثبت کنند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به وقوع ۸ حادثه ویژه در این شهرستان، افزود: در این مدت، ۸ هزار و ۸۹۱ تماس با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان اردستان برقرار شده است.
قاسمی ادامه داد: پرسنل اورژانس ۱۱۵ اردستان، در سه ماهه امسال برای پوشش امداد- سلامت ایام و مراسم‌های مختلفی چون امداد نوروزی و انتخابات، ۶۵۰ ساعت استقراری داشتند.
وی با بیان اینکه شهرستان اردستان در شمال شرق اصفهان واقع شده و بالغ بر ۴۲ هزار نفر جمعیت دارد، گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان، از ۶ پایگاه، یک اتاق فرمان و ۴۲ نفر پرسنل برخوردار است و به صورت شبانه روزی برای امدادرسانی به مصدومان و بیماران آماده‌باش است.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir