previous pauseresume next

۶۷ حادثه ویژه اورژانسی در شهرستان شاهین‌شهر و میمه در سال ۹۵ رخ داد

شاهین شهر و میمه

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: در سال گذشته، تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان شاهین‌شهر و میمه به  ۶۷ حادثه ویژه اعزام شدند و به مصدومان این حوادث امدادرسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، سعید جعفری اظهار کرد: در سال ۹۵ تعداد ۱۱ هزار و ۹۱۷ ماموریت اورژانس پیش‌بیمارستانی در شهرستان شاهین‌شهر و میمه انجام شد که این عدد در مقایسه با سال ۹۴ افزایشِ ۱۹.۶ درصدی را شاهد بود.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان شاهین‌شهر و میمه افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده، ۸ هزار و ۸۷۹ مورد غیرتصادفی و ۳ هزار و ۳۸ مورد تصادفی بوده است.
وی با اشاره به افزایش ۱۲.۹ درصدی حوادث تصادفی در سال ۹۵ نسبت به سال قبل از آن، تصریح کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه در این مدت به یک هزار و ۵۵۴ بیمار قلبی، یک هزار و ۱۶۳ مصدوم ناشی از حوادث غیررانندگی و ۵۸۷ بیمار تنفسی امدادرسانی کرد.
جعفری با اشاره به وقوع ۶۷ حادثه ویژه اورژانسی در سال گذشته در شهرستان شاهین‌شهر و میمه، خاطرنشان کرد: در مجموعِ ماموریت‌های انجام شده در این مدت، ۹ هزار و ۲۸۳ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل شدند.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان شاهین‌شهر و میمه با اشاره به انجام ۵ مورد احیای موفق توسط تکنسین‌های اورژانس این شهرستان در سال ۹۵، افزود: پرسنل اورژانس ۱۱۵ شاهین‌شهر در این مدت، پوشش امداد- سلامت زائران مرقد امام خمینی (ره) در خردادماه، بازگشایی مدارس، مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی و ایام اربعین در مرز مهران، راهپیمایی ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان را برعهده داشتند.
وی گفت: در سال گذشته ۳ هزار و ۸۶۴ ساعت دوره آموزشی طرح بها در قالب ۳۳ جلسه برای گروه های هدف شهرستان از جمله اصناف، هلال احمر و شهروندان و ۹۶ ساعت آموزش تخصصی در قالب ۱۶ جلسه، ویژه پرسنل برگزار شد.
جعفری با اشاره به افتتاح پایگاه ۱۱۵ گرگاب در اردیبهشت ماه سال گذشته، افزود: فوریت‌های پزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه با برخورداری از ۹ پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی و ۵۴ نفر پرسنل به صورت ۲۴ ساعته در حال امدادرسانی به شهروندان است.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir