۶۸۸ تصادف نقلیه موتوری در خمینی‌شهر مربوط به رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال بود

موتوری

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، ۶۸۸ تصادف نقلیه موتوری در شهرستان خمینی‌شهر مربوط به رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال بوده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان خمینی شهر در سه ماهه نخست امسال، ۳ هزار و ۴۲۲ ماموریت را انجام داد که ۴۴ درصد از این ماموریت‌ها معادل یک هزار و ۵۱۰ مورد مربوط به حوادث رانندگی و ۵۶ درصد معادل یک هزار و ۹۱۲ مورد مربوط به حوادث غیرتصادفی بوده است.
وی با اشاره به افزایش ۱۴ درصدی ماموریت‌های انجام شده در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزود: از مجموع ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان خمینی‌شهر در سه ماهه امسال، ۳۱۸ مورد جاده‌ای بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: از یک هزار و ۵۱۰ حادثه رانندگی در این مدت، ۶۱ درصد معادل ۹۱۸ مورد مربوط به تصادفات نقلیه موتوری بود که ۶۸۸ مورد از آنها در رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال گزارش شده است.
قاسمی خاطرنشان کرد: در این مدت، ۴۴۵ مورد از ماموریت‌های غیرتصادفی مربوط به بیماری‌های قلبی، ۲۸۸ مورد تنفسی، ۷۲ مورد زنان، ۸ مسمومیت با CO، 188 حادثه سقوط، ۹ سوختگی و یک مورد غرق‌شدگی بوده است.
وی ادامه داد: در بهار امسال، تعداد ۵ ماموریت احیای موفق و یک مورد کمک به زن باردار در زایمان به نام تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان خمینی‌شهر به ثبت رسید.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در این مدت، تعداد تماس‌های برقرار شده با اتاق فرمان ۱۱۵ خمینی‌شهر با ۲۲ درصد افزایش به ۲۳ هزار و ۷۵۷ تماس رسید که ۲ هزار و ۶۴۲ مورد از آنها مزاحمت تلفنی بوده است.
قاسمی جمعیت این شهرستان را بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: فوریت‌های پزشکی شهرستان خمینی‌شهر با برخورداری از ۶ پایگاه شهری و جاده‌ای، ۴۳ نفر پرسنل، یک اتاق فرمان، ۶ آمبولانس فعال و ۳ آمبولانس رزرو به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به بیماران و مصدومان اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir