۷۴ درصد از حوادث رانندگی خوروبیابانک در ۶ ماهه امسال، جاده‌ای بود

جاده

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: فوریت‌های پزشکی شهرستان خوروبیابانک در ۶ ماهه نخست امسال به مصدومان ۱۸۶ حادثه رانندگی امدادرسانی کرد که ۷۴ درصد از این حوادث، جاده‌ای بودند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان خوروبیابانک در نیمه نخست امسال به ۶۹۶ ماموریت شامل ۵۱۰ ماموریت غیرتصادفی و ۱۸۶ ماموریت تصادفی اعزام شدند.
وی افزود: در این مدت از مجموع ماموریت‌های تصادفی ۱۳۸ مورد جاده‌ای و ۴۸ مورد شهری بود که بیشترین آمار این حوادث مربوط به رانندگان وسایل نقلیه موتوری بوده است.

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با بیان اینکه از کل ماموریت‌های غیرتصادفی نیز ۳۵۶ مورد شهری و ۱۵۴ مورد جاده‌ای بود، تصریح کرد: در این مدت از مجموع حوادث غیر رانندگی، بیماری‌های قلبی با ۱۰۰ مورد بیشترین تعداد را به خود اختصاص دادند؛ پس از آن مسمومیت‌ها با ۵۰ مورد، بیماری‌های تنفسی با ۴۵ مورد، حوادث ۳۵، سقوط ۱۵، سوختگی ۱۲ و بیماری‌ها و مشکلات زنان با ۱۱ مورد در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
قاسمی با اشاره به حضور پرسنل اورژانس ۱۱۵ خوروبیابانک در ۱۴ مانور در ۶ ماهه امسال، خاطرنشان کرد: در مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، ۴۹۵ نفر پس از دریافت خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۱۶۱ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: اورژانس ۱۱۵ شهرستان خوروبیابانک در ۶ ماهه نخست امسال به مصدومان ۱۵ حادثه ویژه امدادرسانی کرد.
وی جمعیت خوروبیابانک را بالغ بر ۱۸ هزار نفر عنوان کرد و گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان با ظرفیت ۴ پایگاه و ۱۸ نفر پرسنل به صورت رایگان و ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی به مصدومان حوادث و بیماران اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir