previous pauseresume next

۷۵ درصد از ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی بویین و میاندشت در سال ۹۵، جاده‌ای بود

بویین میاندشت

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان بویین و میاندشت گفت: در سال ۹۵ تعداد ۷۲۶ ماموریت اورژانس پیش‌بیمارستانی در شهرستان بویین و میاندشت انجام شد که ۷۵ درصد از این ماموریت‌ها، جاده‌ای بوده است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، مجید منصوری اظهار کرد: پرسنل اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان بویین و میاندشت در سال ۹۵ به ۷۲۶ ماموریت شامل ۳۰۵ حادثه رانندگی و ۴۲۱ حادثه غیررانندگی اعزام شدند که از مجموع این ماموریت‌ها ۱۸۵ مورد شهری و ۵۴۱ مورد جاده‌ای بوده است.
وی با اشاره به انتقال ۲۲۳ مصدوم تصادفی به بیمارستان توسط واحد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی بویین و میاندشت، افزود: تعداد ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ بویین و میاندشت در سال ۹۴، تعداد ۴۷۶ ماموریت بود که این عدد در سال ۹۵ با افزایش ۵۲.۵ درصدی مواجه شد.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان بویین و میاندشت تصریح کرد: در این مدت، ۶۱ بیمار قلبی، ۳۶ تنفسی، ۸۹ داخلی، ۲۵ مصدوم ناشی از سقوط و ۲۶ مورد زنان و زایمان از خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان بهره‌مند شدند.
منصوری با بیان اینکه در سال گذشته، ۹۵ نفر از مصدومان حوادث تصادفی و غیرتصادفی در بویین و میاندشت توسط تکنسین‌های اورژانس این شهرستان به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند، خاطرنشان کرد: در این مدت، ۱۴۵ نفر از گروه‌های هدف در بویین و میاندشت، تحت آموزش‌های رایگان طرح بها ( احیای قلبی ریوی) قرار گرفتند.
وی یادآور شد: پرسنل اورژانس ۱۱۵ بویین و میاندشت در سال گذشته، پوشش امداد- سلامت مراسم مختلفی چون طرح نوروزی، مراسم ملی و مذهبی، چهارشنبه سوری و مانور زلزله را برعهده داشتند.
منصوری به برخی اقدامات عمرانی در اورژانس پیش‌بیمارستانی بویین اشاره کرد و گفت: کاشت درخت در محوطه پایگاه، لوله کشی آب آشامیدنی پایگاه از سه راهی افوس تا محل ساختمان پایگاه، احداث پارکینگ برای آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ جدید توزیع شده و افتتاح زمین وقفی برای پایگاه شهری و پایگاه جاده‌ای شهرستان از جمله این اقدامات در سال گذشته بود.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان بویین و میاندشت، جمعیت این شهرستان را ۲۳ هزار و ۶۳۸ نفر عنوان کرد و افزود: فوریت‌های پزشکی بویین و میاندشت با برخورداری از یک پایگاه، یک اتاق فرمان به صورت مشترک با داران و ۷ نفر پرسنل به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به مصدومان حوادث و بیماران اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: *****            تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲                    نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir