۷۶ درصد از ماموریت‌های ۱۱۵ شهرستان خوانسار در ۶ ماهه امسال غیرتصادفی بود

امداد

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: فوریت‌های پزشکی شهرستان خوانسار در ۶ ماهه نخست امسال ۶۶۴ ماموریت را انجام داد که ۷۵.۴۵ درصد از این ماموریت‌ها، غیرتصادفی بود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: تکنسین ‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان خوانسار در ۶ ماه نخست امسال به ۶۶۴ ماموریت شامل ۱۴۵ حادثه رانندگی و ۵۰۱ حادثه غیرتصادفی اعزام شدند و به مصدومان و بیماران این حوادث امدادرسانی کردند.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های غیرتصادفی در این مدت، ۳۴۹ نفر و از مجموع ماموریت‌های تصادفی ۱۲۴ مصدوم پس از دریافت خدمات درمانی اولیه توسط آمبولانس فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل شدند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در نیمه نخست امسال ۱۰۴ بیمار قلبی، ۴۵ مصدوم ناشی از سقوط، ۲۷ بیمار تنفسی، ۱۷ مورد مسمومیت، ۱۷ مصدوم ناشی از حوادث و ۳ بیمار زنان و زایمان از خدمات درمانی اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان خوانسار استفاده کردند.
قاسمی خاطرنشان کرد: این شهرستان در مدت ذکر شده، ۴ حادثه ویژه را شاهد بود که پرسنل اورژانس ۱۱۵ خوانسار به مصدومان این حوادث امدادرسانی کردند.
وی جمعیت شهرستان خوانسار را ۳۳ هزار نفر عنوان کرد و افزود:  فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از یک پایگاه و ۷ نفر پرسنل به صورت شبانه روزی و رایگان در حال ارائه خدمات به مصدومان  و بیماران اورژانسی است.

ارتباط با ما

نشانی: اصفهان- خیابان بزرگمهر- جنب بیمارستان شهید صدوقی- کوچه شهرستانی- مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

کدپستی: ۸۱۶۵۶۴۷۱۹۴

تلفن:۳۲۶۴۲۷۸۱-۳۲۶۴۲۷۸۲

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir