previous pauseresume next

۸۰ بیمار قلبی در نیمه نخست امسال از خدمات فوریت‌های پزشکی دهاقان بهره‌مند شدند

قلبیی

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال، فوریت‌های پزشکی شهرستان دهاقان به مصدومان و بیمارانِ ۷۶۳ حادثه تصادفی و غیرتصادفی امدادرسانی کرد که ۸۰ نفر از آنها بیماران قلبی بودند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، علیرضا قاسمی اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان دهاقان در نیمه نخست امسال به ۷۶۳ ماموریت اعزام شدند و ۵۰۴ مصدوم و بیمار را پس از انجام خدمات درمانی اولیه به بیمارستان منتقل کردند که ۱۸۵ نفر از آنها مربوط به حوادث رانندگی بودند.
وی افزود: از مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، ۵۲۵ مورد غیرتصادفی و ۲۳۷ مورد تصادفی بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در نیمه نخست امسال، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی در شهرستان دهاقان مربوط به بیماری‌های داخلی با ۲۶۷ مورد، قلبی ۸۰ مورد، مصدومیت ناشی از سقوط ۴۷ مورد، بیماری‌های روحی و عصبی با ۳۰ مورد، تنفسی ۲۳ و زنان و زایمان ۸ مورد بوده است.
قاسمی با اشاره به اینکه از مجموع ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی انجام شده در مدت مذکور، ۴۴۱ ماموریت شهری و ۳۳۲ مورد جاده‌ای بود، خاطرنشان کرد: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ دهاقان در ۶ ماهه امسال ۳ ماموریت احیای قلبی ریوی موفق را به نام خود ثبت کردند.
وی جمعیت شهرستان دهاقان را بالغ بر ۲۷ هزار نفر عنوان کرد و گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی این شهرستان با ظرفیت ۲ پایگاه شهری و یک پایگاه جاده‌ای، یک اتاق فرمان مشترک با شهرستان شهرضا و ۱۶ نفر پرسنل به صورت رایگان و ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به مصدومان و بیماران اورژانسی است.

درباره اورژانس

رفاهی پرسنل

مدیریت امور رفاهی دانشگاه

              تفاهم با شرکت طلوع سفر یاد

             تفاهم با موسسه فرهنگی ورزشی علی بن ابیطالب(ع)

ارتباط با ما

نشانی:اصفهان- چهار راه نظر - ابتداي نظر شرقي- مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی-کدپستی: ۸۱۷۳۶۷۵۳۷۱            تلفن:۳۶۲۷۳۲۳۳-۳۶۲۷۷۹۸۴                    نمابر: ۳۶۲۴۰۰۸۸                              تلفن گویا: ۳۶۲۸۴۹۹۹                        سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵               ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir