ارائه خدمات فوریت های پزشکی به بیش از ۲۶ هزار بیمار کرونایی در استان اصفهان

خدمات فوریت های پزشکی برای بیمار کرونایی

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: 
از اسفند ماه سال ۹۸ تا پایان مردادماه امسال با شیوع ویروس کرونا در کشور، اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان به ۲۶ هزار و۹۸۴ بیمار مشکوک به کرونا امدادرسانی کرد که حدود ۷ درصد از کل ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان را شامل می شود.

دکتر راستین اظهار کرد: اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان از این تعداد ۲۵ هزار و ۲۶۳ نفر از بیمارن مشکوک به کرونا را پس از ارائه خدمات اورژانسی به مرکزدرمانی منتقل کردند.
وی افزود: طبق آخرین آمار بدست آمده تعداد ماموریت های کرونایی اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان روزانه به طور میانگین۷۰ مورد بوده است.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: با همه گیری ویروس کرونا در اصفهان تعداد تماس های برقرار شده با اتاق فرمان ۱۱۵ این استان در مقایسه با مدت مشابه در دوران قبل از شیوع بیماری کرونا حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.
دکتر راستین افزود: در این مدت ۳۶۴ نفر از پرسنل فوریت های پزشکی استان اصفهان در جریان انجام ماموریت های خود به کرونا مبتلا شدند و زنده یاد غلامرضا شامگانی یکی از این پرسنل به درجه رفیع شهادت نایل شد و در زمره ی شهدای مدافع سلامت قرار گرفت.
دکتر راستین ضمن قدردانی از زحمات پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان که در این شرایط بار مضاعفی را متحمل میشوند افزود: از مردم درخواست داریم علاوه بر رعایت نکات بهداشتی و رعایت فاصله گزاری اجتماعی و پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا برای مشاوره کرونا با شماره های ۴۰۳۰ و ۳۱۱۳ تماس بگیرند.

ارتباط با ما

نشانی:  اصفهان، ملک شهر، میدان شهید علیخانی، ابتدای خیابان مطهری

کدپستی: ۸۱۹۶۶۴۳۵۶۱

تلفن:۲-۳۲۶۴۲۷۸۱-۰۳۱

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir