بیش از ۷۱ هزار ماموریت امدادرسانی در کارنامه فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در ۳ ماهه نخست امسال

گزارش عملکرد3 ماهه اورژانس اصفهان

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان در ۳ ماهه نخست امسال با حضور در ۷۱ هزار و ۱۹۴ ماموریت، به مصدومان و بیمارانِ ۵۵ هزار و ۲۶۸ حادثه غیر رانندگی و مجروحانِ ۱۵ هزار و ۹۲۷ حادثه رانندگی امدادرسانی کردند.

وی افزود: در سه ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد امسال از مجموع حوادث رانندگی در استان اصفهان ۴ هزار و ۸۳۵ مورد در نقاط جاده ای و ۱۱ هزار و ۹۲ مورد در مناطق شهری استان رخ داده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: آمارهای ذکر شده در این مدت برای شهرستان اصفهان ۳۶ هزار و ۴۰۷ عملیات اورژانس پیش‌بیمارستانی شامل ۲۹ هزار و ۳۰۲ ماموریت غیرتصادفی و ۷ هزار و ۱۰۵ ماموریت تصادفی بوده است.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا پایان خردادماه، اورژانس هوایی فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ۱۱ بار به ماموریت اعزام شد و ۱۴ بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کرد که از مجموع این ماموریت ها ۶ ماموریت برای حادثه دیدگان تصادفات رانندگی و ۴ ماموریت برای اعزام دیگر موارد فوریتهای پزشکی و ۱ ماموریت برای انتقال مادر باردار بودند.
وی یادآور شد: اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به استعداد ۱۵۵ پایگاه امدادی شامل ۷۸ پایگاه شهری، ۷۶ پایگاه جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۵ اتاق فرمان در سرتاسر استان به صورت شبانه روزی و رایگان در حال ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی به شهروندان است.

ارتباط با ما

نشانی:  اصفهان، ملک شهر، میدان شهید علیخانی، ابتدای خیابان مطهری

کدپستی: ۸۱۹۶۶۴۳۵۶۱

تلفن:۲-۳۲۶۴۲۷۸۱-۰۳۱

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir