در تیرماه امسال ۷ نفر در استان اصفهان در اثر حادثه غرق شدگی جان خود را از دست دادند

غرق شدگی

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: در تیرماه امسال ۱۵ نفر در استان اصفهان دچار حادثه غرق شدگی شدند که از این تعداد ۷ نفر جان خود را از دست دادند.

وی افزود: در این مدت بیشترین موارد غرق شدگی به ترتیب با ۵ و ۳ نفر مربوط به شهرهای فلاورجان و اصفهان بود؛ سایر حوادث غرق شدگی در شهرهای لنجان، مبارکه، چادگان، سمیرم و داران بوده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: از مجموع موارد غرق شدگی در تیرماه امسال ۱ مورد زن و سایر موارد مرد بودند.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: ۴ مورد از این افراد ۱۰ تا ۲۰سال، ۳ مورد ۲۰ تا ۳۰ سال و ۷ مورد ۳۰ تا ۴۰ سال و ۱ مورد ۶۰ سال داشتند.
وی گفت: ۸ مورد از حوادث غرق شدگی در این مدت در رودخانه، ۵ مورد در استخر کشاورزی و ۲ مورد در سد و دریاچه مصنوعی رخ داده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه تعداد موارد غرق شدگی در استان در خردادماه امسال ۳ مورد بود که از این تعداد، ۲ نفر جان باختند ادامه داد: متاسفانه آمار موارد غرق شدگی طی یک ماه گذشته افزایش داشته است.
دکتر راستین اظهار کرد: هر سال با شیوع گرما شاهد افزایش آمار غرق شدگی هستیم و این زنگ هشداری است که افراد باید در فصل گرما موارد ایمنی را رعایت کرده و در مناطق ممنوع شنا نکنند.
وی همچنین افزود: با توجه به گذراندن بیشینه دما در فصل تابستان افراد مناطق ایمن سازی شده را برای شنا انتخاب کنند و به نکات و توصیه‌های لازم توجه کافی داشته باشند و باید رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از غرق شدگی را جدی گرفت.

ارتباط با ما

نشانی:  اصفهان، ملک شهر، میدان شهید علیخانی، ابتدای خیابان مطهری

کدپستی: ۸۱۹۶۶۴۳۵۶۱

تلفن:۲-۳۲۶۴۲۷۸۱-۰۳۱

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir