راه اندازی نخستین پایگاه فوریت‌های پزشکی در ایستگاه متروی اصفهان

پایگاه مترو

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین گفت: نخستین پایگاه فوریت‌‌های پزشکی مستقر در ایستگاه متروی اصفهان با کد عملیاتی ۲۵۵۳ از ابتدای مهر ماه امسال افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی افزود: این پایگاه در ساختمانی به وسعت ۶۰ مترمربع در ایستگاه متروی میدان امام حسین (ع) ابتدای خیابان سپه مستقر شده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: این پایگاه با توانِ ۵ تکنسین فوریت‌های پزشکی و یک دستگاه آمبولانس تویوتاهایس با تجهیزات کامل به منظور پوشش حوادث داخل تونل مترو و خدمات دهی هرچه سریع تر به مصدومان داخل تونل و مترو راه اندازی شده است.
دکتر راستین با بیان اینکه خودروی آمبولانس این پایگاه در پیاده روی بالای ایستگاه مترو مستقر می شود، خاطرنشان کرد: بر اساس برآورد انجام شده در ۲ ماه گذشته، این پایگاه به طور میانگین ۸ ماموریت در ۲۴ ساعت و ۲۵۰ ماموریت در یک ماه را انجام می دهد.
وی گفت: امکان امدادرسانی سریع به بیماران و مصدومان داخل تونل قطار شهری، بافت قدیمی منطقه و سکونت افراد با سنین بالاتر در محدوده اطراف میدان امام حسین (ع) و ترافیک بالای محدوده چهارباغ، میدان امام حسین (ع) و خیابان های اطراف از جمله دلایلی بود که باعث شد اورژانس پیش‌بیمارستانی شهر اصفهان برای امدادرسانی به شهروندان این منطقه در کمترین زمان و با بیشترین کیفیت، اقدام به راه اندازی پایگاه مذکور کند.
دکتر راستین در پایان از همکاری خوب استانداری، شهرداری و مسئولان متروی اصفهان در انجام این کار مهم تقدیر و تشکر کرد.

ارتباط با ما

نشانی:  اصفهان، ملک شهر، میدان شهید علیخانی، ابتدای خیابان مطهری

کدپستی: ۸۱۹۶۶۴۳۵۶۱

تلفن:۲-۳۲۶۴۲۷۸۱-۰۳۱

نمابر: ۳۲۶۴۲۳۶۵

سامانه پیامک:۳۰۰۰۷۵۱۱۱۵

ایمیل:Ravabet@ems.mui.ac.ir