رفتن به محتوای اصلی
x

افتتاح بیست و دومین پد بالگرد اورژانس هوایی اصفهان

به مناسبت ایام ا. دهه فجر پد بالگرد اورژانس هوایی ونک سمیرم افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان، دکتر محسن زمانی گفت: روز 18 بهمن 1402 با حضور جمعی از مسولان شهرستان سمیرم پد بالگرد اورژانس هوایی ونک سمیرم افتتاح شد.

وی افزود: این پد در زمینی به مساحت حدود 900 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 600 میلیون تومان ساخته شده که منابع مالی آن از اعتبارات شهرداری ونک سمیرم تامین شده است.

دکتر زمانی ضمن اشاره به اهمیت خدمات اورژانس هوایی در کاهش زمان امدادرسانی در سطح استان، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا پایان دی ماه بالگرد امدادی اورژانس 49 بار به ماموریت اعزام شد و 69 بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی استان اصفهان منتقل کرد.

دکتر زمانی درمورد وضعیت فعلی محل های فرود بالگرد اورژانس در استان گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان هم اکنون دارای 22 محل فرود بالگرد( پد) امدادی و ۲۳ پروژه پد بالگرد درحال ساخت می باشد و پیش بینی انجام شده برای استان اصفهان بهره برداری از 79 پد بالگرد اورژانس هوایی می باشد.

گفتنی است اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان از 161 پایگاه امدادی شامل 81 پایگاه شهری، 79 پایگاه جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 4 دستگاه موتورلانس و یک اتاق فرمان برخوردار است.

افتتاح پد بالگرد اورژانس

افتتاح پد بالگرد