رفتن به محتوای اصلی
x

انجام بیش از 77 هزار عملیات امدادرسانی فوریت‌های پزشکی در استان اصفهان در سه ماهه ی اول سال 1403

به گزارش روابط عمومی اورژانس استان اصفهان، دکتر محسن زمانی سرپرست اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان گفت: در سه ماهه ی اول سال، کارشناسان اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به 77 هزار و 224 ماموریت امدادرسانی اعزام شدند که از مجموع آنها 56 هزار و 123 مورد مربوط به حوادث غیرتصادفی و 21 هزار و 101 مورد حوادث رانندگی بوده است. 

دکتر زمانی افزود: در این مدت از مجموع حوادث رانندگی منجر به جرح در سطح استان 14 هزار و 230 مورد در مناطق شهری و 6 هزار و 871 مورد در نقاط جاده ای استان رخ داده است. 

سرپرست اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان ضمن اشاره به ارائه خدمات اورژانس هوایی در سطح استان، خاطرنشان کرد: در فصل بهار امسال بالگرد امدادی اورژانس 9 بار به ماموریت اعزام و 14 بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی استان اصفهان منتقل کرد. 

دکتر زمانی با ذکر اینکه کارشناسان اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان در سه ماه گذشته به 42 ماموریت غرق شدگی اعزام شدند افزود: با توجه به‌ شروع فصل گرما و افزایش حضور مردم در حاشیه رودخانه ها، استخرهای کشاوری، کانال آب و ... از مردم عزیز خواستاریم، هشدار ها را جدی بگیرند و وارد آب های غیر ایمن نشوند و از بروز حوادث غیرقابل جبران غرق شدگی پیشگیری کنند. 

وی به آمار ماموریتهای اورژانس موتوری اشاره کرد و گفت: واحدهای اورژانس موتوری استان در این مدت به یک هزار و 230 ماموریت اعزام شدند و به مددجویان امدادرسانی کردند. 

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان ضمن قدردانی از زحمات پرسنل اورژانس به عنوان فرشتگان نجات اذعان کرد: در سه ماه گذشته کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی با انجام عملیات احیا 18 بیمار دچار ایست قلبی و تنفسی را از مرگ حتمی نجات دادند. همچنین در تولد 11 نوزاد در شرایط زایمان اورژانسی به مادران باردار کمک کردند. 

دکتر زمانی افزود: فوریت‌های پزشکی استان اصفهان هم اکنون از 162 پایگاه امدادی شامل 81 پایگاه شهری و 80 پایگاه جاده ای شامل 287 ناوگان آمبولانس و یک پایگاه امداد هوایی، 4 پایگاه امداد موتوری، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک اتاق فرمان برخوردار است.