رفتن به محتوای اصلی
x

بیش از853 هزار تماس با 115 استان اصفهان در ده ماه گذشته

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان از انجام بیش از 260 هزار عملیات امدادرسانی فوریت‌های پزشکی در استان اصفهان از ابتدای سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان، دکتر محسن زمانی گفت: در ده ماهه ی سال 1402، کارشناسان اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به 260 هزار و 534 ماموریت امدادرسانی اعزام شدند که از مجموع آنها 186 هزار و 184 مورد مربوط به حوادث غیرتصادفی و 74 هزار و 350 مورد مربوط به حوادث رانندگی بوده است.

وی افزود: در این مدت از مجموع ماموریت های اورژانس در حوادث رانندگی منجر به جرح در سطح استان 49 هزار و 773 مورد در مناطق شهری و 24 هزار و 577 مورد در نقاط جاده ای استان رخ داده است.

دکتر زمانی ضمن اشاره به ارائه خدمات اورژانس هوایی در سطح استان، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا پایان دی ماه بالگرد امدادی اورژانس 49 بار به ماموریت اعزام شد و 69 بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی استان اصفهان منتقل کرد.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان با اشاره به اینکه تماس با شماره 115 از تمامی شهرستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اتاق فرمان مرکز استان متصل میگردد اظهار کرد: در ده ماه گذشته کارشناسان اتاق فرمان اورژانس به 853 هزار و 729 تماس امدادخواهی با 115 استان پاسخ دادند و ضمن گرفتن شرح حال لازم، اولویت بندی تماس ها(تریاژ)، خدمات اورژانس را بصورت تلفنی به امدادخواهان ارائه دادند.

وی به آمار ماموریتهای اورژانس موتوری اشاره کرد و گفت: واحد اورژانس موتوری استان در این مدت به 4 هزار ماموریت اعزام شد و به مددجویان امدادرسانی کرد. سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان ضمن هشدار در مورد مسمومیت با گاز کربن مونوکسید در فصل سرما، اذعان کرد: اورژانس پیش بیمارستانی استان در این مدت به 368 مصدوم دچار گازگرفتگی با مونوکسید کربن امدادرسانی کرده است.

دکتر زمانی افزود: فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از 161 پایگاه امدادی شامل 81 پایگاه شهری، 79 پایگاه جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 4 دستگاه موتورلانس و یک اتاق فرمان برخوردار است.