رفتن به محتوای اصلی
x

ششمین دوره‌ی PHCLS اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان، دکتر محسن زمانی اظهار کرد: ششمین کارگاه آموزشی حمایت پیشرفته قلبی با رویکرد پیش بیمارستانی (PHCLS) با مشارکت مربیان اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در دو روز ۷و ۸ خرداد ماه در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد. 

وی با ذکر اینکه این دوره در مرکز آموزش اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان برگزار شد، افزود: در این دوره که با هدفِ ارتقای سطح دانش، نگرش و عملکرد پرسنل فوریت‌های پزشکی در برخورد با بیماران دچار مشکلات قلبی به صورت تئوری و عملی برگزار شد، ۲۴ نفر از پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی استان شرکت کردند. 

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: مباحث مختلفی چون تشخیص و اقدامات مراقبتی اورژانس پیش‌بیمارستانی در بیماری های ایسکمیک قلبی، واکنش های آلرژیک و شوک آنافیلاکسی، احیای قلبی و ریوی پایه و پیشرفته، تفسیر نوارقلب، مدیریت سکته حاد قلبی (کد ۲۴۷) از عناوین مطرح شده در این دوره آموزشی بود. 

دکتر زمانی خاطرنشان کرد: در کنار هر مبحث تئوری، یک برنامه عملی پیش‌بینی شده بود که در قالب ایستگاههای مهارت آموزی، مربیان، شرکت‌کنندگان را برای انجام مهارت‌های استانداردِ برخورد با بیماران دچار مشکلات قلبی راهنمایی کردند. 

وی افزود: در این دوره هر شرکت‌کننده حداقل ۱۲ سناریوی بیماران دچار مشکلات قلبی را تمرین کرد و تمامی مباحث تئوری را بصورت عملی انجام داد. 

محمد علی هاشمی مسئول آموزش اورژانس پیش‌بیمارستانی ضمن قدردانی از مربیان آموزشی گفت: در این دوره آقایان کریم فخاری، بهنام قلانی و غلامرضا نوذری به عنوان مدرس با واحد آموزش اورژانس استان همکاری داشتند. 

وی با اشاره به اینکه این دوره براساس دستورالعمل ابلاغ شده از سوی سازمان اورژانس کشور برگزار شده است، اظهار کرد: در پایان دوره، آزمون کتبی و عملی از شرکت‌کنندگان به عمل آمد و نفرات برتر معرفی و تشویق شدند. 

هاشمی افزود: در ششمین دوره این کارگاه، آقایان "محمود محمدی"، " محمد صالحی" و "جهانگیر زمانی" بعنوان نفرات برتر معرفی شدند.